Vi älskar att lyfta hemkänslan vid en försäljning, låta fina och levande detaljer framhäva rummen och materialen. Våra fotografer fångar upp detaljer i arkitekturen eller inredningen. Men det finns mycket man kan addera för att höja ett hem ytterligare. Ibland iscensätter vi ett kort klipp som fångar känslan men även volymen och karaktären i boendet.
Först ut växter! Visst är det fint med växter som fyller ett kök?
Vi tycker om att ha våra bilder säsongsbetonade. Kan vara att någon hänger upp sin adventsstjärna, har plockat in den första vårbuketten till nattduksbordet eller hänger upp bikinin på tork på uteplatsen.
Det är fint att få in detaljer och kontraster i köket som framhäver materialen och skapar en härlig stämning. Bilden används som ett komplement till den mer redogörande bilden.
Kul och påhittigt i ett fint badrum gör att man stannar till och kommer ihåg...
Riktigt kreativa arbetsplatser som blir vackra på bild! Fint att få in någon hobby, anteckningar i ett block eller bara ordning och reda.
Frukost på sängen i ett ljuvligt sovrum, dröm!
Avslutar med ett bord uppdukat för fest, visst vill man sätta sig här?